OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

dostihy 2012-13

24. august 2013

V Ivanke pri Nitre sa konalo podujatie Majstrovstvá Slovenska. Na štarte nás bolo 5 chlapcov.

finále...

na dráhu nás prišli pozrieť aj Miki s Ľubkou so svojimi deťúrencami. Miki je Stankov spolužiak zo strednej školy v Štiavnici a už vtedy, pred 20 rokmi ( 1989 - 1993 ), bola Ľubka jeho priateľka, teraz manželka.

12. júl 2013

Dnešná Cena obce Ivanka pri Nitre dopadla neočakávane dobre - nebol som posledný. Na cieľovej čiare v B finále som za sebou zanechal Clint Eastwood Cinpress a Bodie Black Arrows (senior)

rozheh:

B finále:

29. jún 2013

Boli sme trénovať v Rábapatone.  Po menších technických problémoch s vodou na zavlažovanie sme si zabehli jedno krátke kolo.

12. máj 2013

Včerajšie dostihové Majstrovstvá Slovenska v maďarskej Rábapatone boli presne tým dňom, na ktorý sa najprv veľmi tešíte a počas neho a po jeho skončení sa na neho snažíte čo najrýchlejšie zabudnúť. Práve preto nebudem písať o rozhodcoch čo nevidia a fotke čo vidí ale nič nezmôže, o podvádzaní pri losovaní boxov, o k......, čo sa chytí púšťania návnady a výťazoch, čo vlastne ani nie sú výťazmi, o spokojných ( lebo ich sa to netýka ).

Tak píšem o stretnutí priateľov, príjemných známych, super organizícii preteku, maďarskému pivu a zákuskoch ....

foto

4. máj 2013

Poobedný tréning v Rábapatone.

P.S.

O týždeň si sem nezabudnite litre repelentu.

21. apríl 2013

Včera sme začali novú bežeckú sezónu Jarnou cenou v Ivanke pri Nitre. Pekné počasie, známe miesto a známe tváre - konečne sme nastúpili na tento kolotoč.

Rozbeh som bežal spolu s Arminas Shadowless a Acheron Shadowless a už štart bol pre mňa, čo sa týka Ivanky, typický: celý ňufáčik v košíku strčený medzi mrežami  boxu a rozpaky pri jej zdvihnutí pri štarte. Tomu zodpovedal aj čas: 21,309 s  a tretie miesto.

V plne obsadených boxoch vo finále som si vylosoval opäť štvorku a čiernu dečku, nezmenil sa ani spôsob môjho zimomriavky vyvolávajúcehu štartu,

...a tak som sa dostal z posledného miesta cez Arista na  5. miesto, na ktorom som aj dobehol do cieľa, s časom 20,599 s.

Acheron Shadowless, Jenka Van Arkadi, Arminas Shadowless, Dynamique Du Pack De La Jet, Iolo Isis Wind, Aristo Fullspeed Racing Star.

A čo ma toto vyčínanie stálo? Rozrazenú spodnú peru, oškretý nos, podliatinu pod pravým okom a zničený košík. A Katku? Celú noc nespala, stále ma pozorovala a hladkala. Ráno to už vyzerá lepšie, tak je spokojnejšia !

Užívali si všetci...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tohoročnú súťažnú sezónu som predčasne ukončil. Opakované zranenie prstu na zadnej nohe nie je vážne, ale potrebujem oddych, aby sme sa opäť mohli fit stretnúť o rok. Nech vás všetkých zranenia obchádzajú !

8. október 2012

Ja stále oddychujem a tak som bol v sobotu v Rábapatone len ako divák. Stretol som sa tu s Lutkou, Ishkou, Isolkou a Indalom, Isim a Carloskom.

Ocino Isi štartoval v triede seniorov, prvý rozbeh vyhral a  finálový beh tiež s prehľadom vyhral.

Chirock Bohemia Snap Dog 24,63 sec

Maďari majú asi tiež Kocúrkovo. Nechce sa mi totiž veriť, že to bol úmysel ( aj keď sme tu tiež zažili čudné veci ).  Pri losovaní boxov vo finále Whippet pes sa záhadne z vrecúška vytratili tri guľôčky a tak zvyšný traja psy, medzi ktorými bol aj Indalo dostali box Kocúrkovským výberom ( 6 ). Čudesnejšie losovania prebiehajú už len v Ivanke.

Pretekala aj Isolka, ktorá sa po dvoch rozbehoch dostala do B finále, kde dobehla druhá. Ishka bežala tréningovo.

20. máj 2012

Maďarská Rábapatona bola dejiskom tohoročných dostihových majstrovstiev Slovenska.  V kategórii Whippet pes sme boli spolu s Asthonom jediný dvaja zástupcovia zo Slovenska ( ???!!! ).  Počasie vyšlo, domov sme však prišli kvôli čakaniu počas súťaže hádam na všetko, až pred desiatou a poriadne unavený ( aj na langoš Stanko čakal pol hodinu ).

Ocino Isi - FLEET FELLOWS Insider,  bežal v triede seniorov.

ESSIEN Blue North

Tu som v B finále s Indalom a Catkyll´s Eagle Eye.   Indalo toto finále vyhral,  ja som dobehol tretí a tak som skončil po odhlásení Essiena, úplne na chvoste.

Blahoželáme Asthonovi za 2. miesto v A finále.

29. apríl 2012

Stará zostava Isolka a ja spolu s doprovodmi, sme sa stretli v Rábapatone. Bol som veľmi prekvapený a šťastný,  že som si vôbec po prvý krát s Isolkou aj zabehol.

Cez prestávku sme stretli taliansky hovoriacich whippetov.  Avatar Du Chat Quie Rit  ( druhý z ľava ) sa pozná s našim Indalom a spolu už aj pretekali. Druhá talianka,  Ghan Buri Ghan´s Quelle Amie ( štvrtá z prava ), sa k nám pridala a druhú 360-ku sme zabehli v trojici.

Súrodenecká synchronizácia :

21. apríl 2012

Zimné lenošenie na mojej kondícii zanechalo isté šrámy, tak som aj Jarnú cenu v Ivanke pri Nitre využil na jej zlepšenie. Na štart nás chlapcov prišlo 5, tak sme rozbeh zabehli v rovnakom zložení ako aj finálový beh a po mojom neslávnom 5. mieste v rozbehu za 20,824 s   to skončilo:

1.       Jenka Van Arkadi                                              19,643  s
    2.       Dévaj Virtuóz                                                       20,188  s
    3.       Bodie Black Arrows                                           20,313  s
    4.       Aristo Fullspeed Racing Star                            20,710  s
    5.       Iolo Isis Wind                                                     20,747  s

Arturko nebol jediná čivava na chrtích pretekoch. Stretol Riu.

V pretekoch bežala aj Isola, tiež v bielom a Ishka tréningovo.

15. apríl 2012

Prvý tohtoročný tréning mám za sebou. V Rábapatone som bol s mamou a sestrami Isolkou a Ishkou. Úplne prvé kolo bolo sólo s časom 19,45 s a druhé spolu s Lottom za 19,38 s.